Kombajn – fotele i części

 

Obecnie nawet maszyny takie jak kombajny mają w kabinie klimatyzację i gadżety ułatwiające pracę, takie jak GPS ułatwiający wykonywanie pracy. Mowa tu dokładnie o tym, że dzięki temu osprzętowi operator ma ułatwione zadanie, bo szybciej może zrobić swoje i to bezproblemowo, czyli jeśli dane zadanie wykonuje firma, to operator wykona swoją pracę wyłącznie na polu zlecającego i nie wjedzie na pole sąsiada. Kiedyś bywało też i tak, że operator wyjechał poza pole zlecającego i potem były z tej przyczyny pewne nieprzyjemności. Rzecz jasna obecnie też zdarzają się tego typu błędy, ale obecność dodatkowego osprzętu w kabinie ułatwia nie popełnianie błędów.

Teraz też znacznie wygodniejszym jest fotel operatora kombajnu, bo ta praca jest pracą w pozycji siedzącej i co najistotniejsze pracuje się tak przez długie godziny. Dlatego taki fotel w tej konkretnej maszynie stanowi bardzo dobre oparcie dla kręgosłupa, czyli jest to opcja zbliżona do tego co mają zawodowi kierowcy w wielkich pojazdach dostawczych. Jednak taki operator zazwyczaj po kilku latach pracy ma już pewne problemy z kręgosłupem, a czasami nawet z układem krwionośnym. Mowa tu dokładnie o tym, że długa praca w pozycji siedzącej jest dla niego trudną i dlatego taki fotel operatora jest też opcją podgrzewaną i niekiedy ma też tą funkcję masowania za pomocą wibracji, czyli takie miejsce siedzące przypomina fotel z dość drogiej limuzyny, ale w tego typu przypadkach fotele tego typu muszą dawać sporo komfortu.

Kiedyś rzecz jasna było inaczej, bo te cztery lub pięć dekad temu kombajn musiał jedynie spełniać swoją funkcję praktyczną. Dlatego wygoda operatora nie była sprawą kluczową, bo miał on pracować a nie przemieszczać się za pomocą limuzyny. Obecnie funkcjonalność kombajnów podskoczyła do góry i to w dość wielu kategoriach, czyli te maszyny stały się znacznie wydajniejsze, ale nie tylko w tym tkwi teraz ich bardzo ważny plus. Wygoda pracy w nich podskoczyła, bo projektanci tych maszyn dowiedzieli się o tym, że operatorzy tych maszyn z czasem zaczynają brać tabletki na ból kręgosłupa, a niekiedy nawet chodzą na wizyty kontrolne do kardiologa. Z tej przyczyny kolejne generacje tych maszyn dostawały znacznie wygodniejsze fotele.

 

Części do kombajnów znajdziesz tutaj:

 

 

 

 

FOTEL PNEUMATYCZNY

Jeżeli potrzebujesz innych części do kombajnów Claas zapraszamy do kontaktu poprzez naszego e-maila  sklep@czescirolnicze.pl

Bardzo dużo części mamy na swoim magazynie, a jak czegoś nie mamy to możemy szybko to zamówić i wysłać do Ciebie.

Zapraszamy.