Transportować można wszystko, czyli kilka słów o przenośnikach

Przenośnik to urządzenia do transportu Na niewielkiej odległości. Przenośniki służą do przenoszenia na przykład materiałów sypkich po określonej trajektorii.
Jak dzielimy przenośniki?
– przenośniki cięgnowe – medium transportujący nie jest ogólnie pojęte cięgno. Te zaś możemy podzielić taśmowe, przenośne, obrotowe i przesuwne. Najpopularniejsze z nich to transportery, w których po taśmie przenoszone są materiały nawet na bardzo duże odległości. Trzeba niestety dbać o stan materiału, z którego wykonana jest taśma transportująca. Transportery taśmowe mogą występować w wersji stałej lub przenośnej. Często można było dawniej zaobserwować takie maszyny na budowach domów jednorodzinnych. Ułatwiały prace podczas przenoszenia mieszanki betonowej na wyższe piętra.
Świetnym rozwiązaniem jest przenośnik samojezdny. Wszystko, co potrzeba zabiera ze sobą. Cała funkcjonalność mieści się w prostej konstrukcji podajnika na czterech kołach. Montowane są na nowoczesnych ciężarówkach i służą do szybkiego podawania na przykład betonu lub zboża do elewatorów. Ich pojemność jest znaczna i nie ma problemy z przewiezieniem dajmy na to kilku ton materiału sypkiego i wpompowanie go we wskazane miejsce.