Łańcuchy napędowe

Czym charakteryzuje się łańcuch kompozytowy?

Wśród szerokiej gamy oferowanych produktów można wymienić łańcuch kompozytowy, który jest produkowany z tworzywa konstrukcyjnego, trwałych, wykonanych ze stali nierdzewnej sworzni oraz zewnętrznych płytek ogniwowych, które zwiększającą jego wytrzymałość. Jest to łańcuch tulejkowy, dzięki czemu można w łatwy sposób usunąć z niego wszelkie zanieczyszczenia. Łańcuch ten jest niezwykle cichy w użytkowaniu. Jego wielką zaletą jest również to, że nie wymaga częstego smarowania. Jego innowacyjna konstrukcja umożliwia monitorowanie i mierzenie stopnia zużycia, dzięki czemu można zapobiec nieoczekiwanym awariom.

Łańcuchy Lambda – innowacyjne łańcuchy bezobsługowe.

Dużym zainteresowaniem wśród klientów tej branży cieszą się też niezwykle nowoczesne, bezobsługowe łańcuchy Lambda. Są one bardzo wygodne w użytkowaniu, gdyż dzięki bezobsługowości, impregnacji olejem oraz spiekaniu tulejek łańcuchy te nie wymagają zewnętrznego smarowania, co znacznie wydłuża żywotność osprzętu oraz przenośników. Co więc łańcuchy Lambda nie zanieczyszczają produktu oraz nie zabrudzają opakowań. W ramach modernizacji można je bez większego problemu instalować na liniach w standardzie ANSI, BS oraz DIN. Takie zalety tego produktu sprawiają, że jest on idealny do pracy w środowisku, gdzie smarowanie jest znacznie utrudnione bądź też niezalecane. Bardzo często łańcuchy te znajdują szerokie zastosowanie tam, gdzie wymaga się czystego środowiska pracy. Stosowany jest głównie w przemyśle spożywczym i opakowaniowym oraz tam, gdzie występuje zanieczyszczenie wynikające z zapylenia. Można tu wymienić obróbkę drewna oraz przemysł papierniczy.

Nowoczesny łańcuch do transportu folii typu Gripper.

Innym znanym na rynku produktem firmy Tsubaki jest łańcuch do transportu folii typu gripper, który to służy do sprawnego pobierania oraz podawania folii na liniach pakowania wykorzystujących maszyny do formowania termicznego. W łańcuchu tym jest zastosowany nowoczesny mechanizm sprężynowy o zwiększonej wytrzymałości zmęczeniowej oraz odchylany bocznie chwytak. Ta innowacyjna konstrukcja zapewnia większe otwarcie urządzenia oraz lepsze podawanie folii. Ponadto firma ta zajmuje się produkcją nowoczesnego łańcucha do transportu folii z serii NP ze środkiem smarnym, którego zastosowanie jest dopuszczalne w przemyśle spożywczym.

Łańcuch rolkowy Tsubaki RS oraz inne łańcuchy znajdujące szerokie zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Innym znanym produktem jest łańcuch rolkowy Tsubaki RS, który można wykorzystywać w samonapędzających się maszynach wiertniczych do wykonywania odwiertów kamienia oraz rud w kamieniołomach. W takich sytuacjach jest on poddany na działanie piasku, błota oraz duże wstrząsy podczas kruszenia się masy skalnej. Niemniej jego duża wytrzymałość sprawia, że nigdy nie zawodzi w czasie wykonywania pracy. Łańcuchy firmy Tsubaki wykorzystywane są w wielu urządzeniach, w których wyciąg podnosi aluminiowe obiekty, przesuwa je w linii pionowej i umieszcza je w wannie galwanizacyjnej. Produkty tej firmy cieszą się dobrą opinią pod względem odporności na rozciąganie się oraz wytrzymałość. Prosperujące firmy tej branży zajmują się też produkcją łańcuchów napędowych mających szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu wśród których można wymienić przemysł papierniczy, rolniczy, spożywczy czy drzewny. Ponadto łańcuchy napędowe są wykorzystywane w kruszarniach, cementowniach i wielu innych branżach. Obecnie firmy oferują wysokiej jakości produkty, które charakteryzują się specjalnymi, wyciskanymi tulejkami oraz rolkami, gwarantującymi niezwykle wysoką wytrzymałość. Wyspecjalizowani w tej branży fachowcy zawsze pomagają niezdecydowanym klientom w doborze odpowiednich łańcuchów napędowych zarówno standardowych, jak i specyficznych. Wśród łańcuchów standardowych wyróżnia się te, które są przystosowane do zadań specjalnych za pomocą specjalnych przyłączy. Natomiast do łańcuchów specjalnych zalicza się łańcuchy z wbudowanymi przyłączami, które spełniają indywidualne wymagania klientów. Dzięki odpowiedniemu dobraniu tego produktu do funkcji które ma spełniać, można znacznie zmniejszyć koszty eksploatacji oraz przedłużyć żywotność mechanizmu.